AKSU Makine 2000 yılında, 30 seneyi aşkın tecrübe ve bilgi birikimi neticesinde, İstanbul Bayrampaşa’da kurulmuştur. Sanayinin önde gelen sektörleri tarafından tercih edilen ezerek form verme metodu ile bağlantı elemanları imalatında kullanılan takımların imalatı ve revizyonu ile faaliyetlerine başlamıştır.

Firmamız ilerleyen dönemlerde vida ovalama makineleri temini, fason vida ovalama ve tırtıl çekme işlemleri, vida ovalama konusunda her türlü teknik destek ve personel eğitimi, makine bakımı ve otomasyonu gibi konularda hizmetlerini ayrı ayrı ve paket olarak sunabilen Türkiye’deki tek firma haline gelmiştir.

Firmamız müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda; asansör makineleri ve redüktör üretiminde kullanılan sonsuz vida, özel kılavuz, vida tampon mastarı, bağlantı elemanı kalıpları ve bağlantı elemanları imalatına da başlamıştır.

AKSU Makine 2013 yılında artan talepler ve yeni yapılacak yatırımlar da düşünülerek İstanbul Esenyurt’taki 3.000 m²’lik yeni tesisine taşınmıştır.

Müşterilerine her zaman en iyi ürün ve hizmeti sunmak isteyen firmamız yeni tesiste makine yatırımlarına da devam etmiş, CNC makineleri de devreye alarak kaliteyi arttırmış ve termin sürelerini kısaltmıştır.